Styrelsemedlemmar

RollNamnE-postTelefonInfo
OrdförandeJirka Bärnlund Forsjirka@kackel.se070 – 485 49 22
Vice ordförandePeter Larssonkindahona@kackel.se070 – 826 28 27Kvällstid efter 17.
KassörKurt Mårtenssonkurt@kackel.se070 – 497 94 63Frågor om medlemskapet, adressändringar, inbetalning och liknande.

Vänligen onsdagar kl. 17.30-20.00.
SekreterareCharlotte Egmanegman@kackel.se070 – 862 21 21
LedamotRonny Olssonronny@kackel.se
LedamotRikard Anderssonrikard@kackel.se070 – 896 26 56Kl 18-20.
LedamotMaria Liukkonengulanka@kackel.se072 – 014 92 64Eftermiddag/kväll, före kl. 21
SuppleantKarin Gunnervikgammalsvensk@kackel.se
SuppleantLinn Kangaslinn@kackel.se073 – 657 83 43
SuppleantMalin Erikssonmaline.longbay@gmail.com070 – 690 42 06

Revisorer

Internrevisor Inger Lundqvist, inger@kackel.se

Suppleant Joakim Hartwig, joakim@kackel.se

Externrevisor med suppleant, revisionsbyrå

Valberedning

Jan Sixtfors (sammankallande), kennelstrax@hotmail.com

Jennika Smedberg, olandshona@kackel.se

Mikael Olsson, mikael@hastorp.se

Historia

Lite smått fantastiskt i SLK är att vi under våra hittills dryga 30 år bara haft fyra ordföranden.

1986-1988 Jonny Andersson
1989-2009 Ronny Olsson
2010-2018 Mikael Olsson
2019- Jirka Bärnlund Fors